11.Sınıf İngilizce Testleri11.Sınıf İngilizce Dersi Nasıl Çalışılır

11. Sınıf İngilizce Dersi Nasıl Çalışılır?

Dil alanını seçen öğrenciler 11. Sınıf İngilizce dersi nasıl çalışılır? Üzerinde daha fazla durmaktadır. Ülkemizin Milli Eğitim Bakanlığı dil eğitimine son derece önem vermektedir. Lisedeki öğrenciler her yıl mutlaka İngilizce dersi almaktadır. İngilizce dersine ilave olarak ikinci yabancı dil ile dil eğitimlerini ilerletmektedirler. İleride kariyer planlaması düşünen her öğrencinin İngilizce dersine önem vermesi şarttır. Fakat dil alanını seçenlerin daha fazla çalışması gerekir.

Lisenin her yılı üniversite sınavlarına hazırlık açısından önemlidir. Alınan dersler yıl bazında halledilmelidir. Çalışkan ve üniversite sınavlarının önemini idrak eden öğrenciler her yıl düzenli çalışırlar. Hiç eksikleri kalmadan bir sonraki seneye başlamaya özen gösterirler. 12.sınıfa eksiksiz başlamak için 11. Sınıf İngilizce ders testleri tamamen bitirilmelidir.

11. Sınıf İngilizce Dersinin Önemi

Üniversitede yüksek puan almayı hedefleyenler 11. Sınıf İngilizce ders testleri çözümlerine çok dikkat eder. Her ne kadar önemli olsa da öğrencilerin büyük bir kısmı 9 ve 10.sınıfı üniversiteye hazırlık anlamında ihmal ederler. 11.sınıfa gelindiğinde hazırlıkların ilk aşaması başlar. 9 ve 10.sınıfın eksik konuları 11.sınıfta tamamlanmalıdır. Ayrıca 11.sınıf konularında hiç eksik kalmamasına özen gösterilmelidir.

11.sınıf dil öğrencileri için artık tempolu çalışmanın başladığı senedir. Yüksek hedefleri olanlar kendilerine bir plan yapmalıdır. Bu plana önceki yıllardan kalan eksik konularını ve yeni işlenen konuları birlikte yerleştirmelidir. Önceki yıllardan eksik kalan konuları telafi edip yeni konulara çalışmamak tam bir şaşkınlık olacaktır. İkisini bir arada götürmek için özenli bir program çıkarılmalıdır.

11. Sınıf İngilizce Dersi Hedefleri

Çalışma temposunu artırmada konulan hedef etkilidir. Hedefi olmayan bir öğrenci çalışmaz. Çalışmayı tetiklemek için hedef belirlenmelidir. 11. Sınıf İngilizce dersi nasıl çalışılır? Hakkında bilgi edinmek ilk hedef olabilir. Hedefteki bilgilerin edinilmesi öğrenciler için çok büyük bir kazançtır. Kazanç yeni hedeflerin belirlenmesinde daha fazla etkili olacaktır. Genel olarak öğrenciler neye, nerden başlaması gerektiğini bilmediği için çalışmazlar.

11.sınıfın tamamı üniversite sınavlarına hazırlıkla geçirilmelidir. Belki 12.sınıftaki gibi bir çalışma olmayabilir. Fakat 9 ve 10’dan çok farklı olmalıdır. Şayet tamamen çalışma endeksli geçirilmezse üniversite sınavında bir hüsranla karşılaşılabilir. Dil, çabuk unutulur. Unutmayı engellemek için düzenli tekrar ve soru çözümü gerekir. Bir dil öğrencisi boş durmak yerine sözlük okuması yaparak kelime dağarcığını geliştirebilir.

11.Sınıfta Neler Çalışılmalı?

11.sınıfta her öğrenci İngilizce dersi alır. Fakat dil öğrencilerinin İngilizce konuları çok daha ağırdır. Dil öğrencisinin gireceği iki sınav vardır. TYT ve YDT’dir. Temel Yeterlilik Sınavı’nda 9 ve kısmen 10.sınıftaki derslerden sorular gelir. Türkçe, Matematik, Sosyal ve Fen bilimleri testleri yapılır. TYT sınavında alınan puanın %40’ı alınarak yerleştirme puanı hesaplanır.

Yabancı Dil Testi, dil öğrencileri için çok daha önemlidir. YDT sınavında tamamen İngilizcedir. Gramer, cümle tamamlama, kelime, çeviri, paragrafta anlam ve tamamlama, anlamca en yakın cümle, durum, diyalog tarzında sorular sorulur. Düzenli ve sistemli çalışanlar soruları başarıyla cevaplandırır. Dil öğrencilerinin en büyük handikabı tek derse çalışmanın kolay olduğunu düşünmeleridir.

11. Sınıf İngilizce Dersi Çalışma Sistemi

Üniversite ve okul sınavlarına hazırlanırken sistemli çalışmaya özen gösterilmelidir. Sistemli çalışmada konu tekrarına, soru çözmeye ve kelime ezberine önem verilmelidir. İngilizce dersine yönelik farklı kaynakların setleri vardır. Setleri ve kaynakları seçerken müfredat konularıyla uyumlu olmasına dikkat edilmelidir. İngilizce eğitiminde seviyeler vardır. A1, A2, B1 ve B2 gibi çeşitli seviyelerde eğitim verilir.

Kaynaklar seviyelere göre hazırlanır. 11. Sınıf İngilizce dersi nasıl çalışılır? Konusunda özellikle seviyelere dikkat edilmelidir. Seviyelere uygun çalışmalar yapılmalıdır. Soru testleri ve konu föylerinde seviyeye uygun olanlar tercih edilmelidir. Zaman kaybı yaşamamak için profesyonel olarak hazırlanmış programlarla çalışılmalıdır.