11.Sınıf Matematik (İleri Düzey) online test çöz

11. Sınıf Matematik (İleri Düzey) Online Test Çöz

İleri başarıyı elde edebileceğini düşünen öğrenciler 11. Sınıf Matematik (ileri düzey) online test çöz etkinliği sıklıkla yaparlar. 11.sınıfa gelen öğrencilere iki farklı matematik dersi seçeneği sunulur. Bunlarda biri temel düzey matematik, diğeri ise ileri düzey matematiktir. Temel düzey daha temel konuları içermektedir. İleri düzey matematikte üniversite sınavlarına yönelik konulara yer verilmiştir.

Ülkemizde üniversiteye yerleşmek isteyenler sınava girmek zorundadır. Lisans eğitimi alabilmek için iki aşamalı sınavı başarmak gerekiyor. Birinci aşama Temel Yeterlilik Testi’dir. TYT sınavından bir gün sonra Alan Yeterlilik Testi yapılır. TYT’de sorulan matematik soruları daha çok 9.sınıf konularını içerir. AYT ise daha ileri düzey matematik sorularını kapsar. Üniversiteye giriş sınavında başarılı olmak için 11. Sınıf Matematik (ileri düzey) deneme çöz faaliyetlerine önem verilmelidir.

11.Sınıf İleri Düzey Matematik Denemeleri

12.sınıf sınav stresinin çok yoğun olduğu bir senedir. Bundan dolayı mümkün olduğunca 12.sınıfa sadece yılın konuları bırakılmalıdır. 11. Sınıf Matematik (ileri düzey) deneme çöz ile 12.sınıfın yükü biraz olsun hafifletilebilir. İleri düzeyde alınan matematik dersi sayesinde 12.sınıf konuları azaltılır. Yeni konuları öğrenmek için daha fazla vakit kalır. Matematik dersinde başarılı olmak için temelleri iyi atmak gerekir.

9.sınıftan itibaren hiç eksik matematik konusu kalmamalıdır. Zincir şeklinde ilerleyen bir ders olduğundan halkanın biri eksik olduğunda bağlantı kopabilir. Eksiksiz ilerlediğinde lise eğitimi başarıyla bitirilir. Konuların birbirini az veya çok etkilediği asla unutulmamalıdır. İleri düzeydeki matematik dersinin tamamen pekiştirilmesi için farklı kaynakların denemeleri çözülmelidir.

11.Sınıf İleri Düzey Matematik Konuları

Üniversite ve okul sınavlarına hazırlıkta 11. Sınıf Matematik (ileri düzey) online test çöz hizmetleri çok faydalı olmaktadır. Kolay seviyeden başlanılmalıdır. İleri düzey matematiğin konuları biraz ağırdır. Konuyu kavrayabilmek için kolay seviyeden başlanması doğru olacaktır. Kolay seviyeyle konular öğrenilir. Devamında daha zor sorularla pekiştirilir. İleri düzey matematiğin 2 dönemde verilen konuları şunlardır;

·         Üstel ve logaritmik fonksiyonlar

·         Üstel fonksiyon

·         Logaritma fonksiyonu

·         Üstel ve logaritmik denklem ve eşitsizlikler

·         Diziler

·         Gerçek sayı dizileri

·         Dönüşümler

·         Analitik düzlemde temel dönüşümler

·         Öteleme, Yansıma, Dönme ve bunların bileşimlerini içeren uygulamalar

Üstel ve logaritmik fonksiyonlar 36 saat, diziler 18 saat, dönüşümler için 20 saat olmak üzere toplamda 216 saatte verilmektedir.

11. Sınıf Matematik (İleri Düzey) Online Test Avantajı

Matematik başta olmak üzere sayısal derslerde başarıyı yakalamak için çalışmak gerekir. Çalışma seviyesi ve süresi konudan konuya farklılık gösterebilir. Zorlayan konulara daha fazla zaman ayrılması ve daha çok soru çözülmesi gerekir. 11. sınıf ileri düzey matematik konularında öğrencileri zorlayacak konular vardır. Çok soru çözülerek konuların zorluğu aşılabilir.

Farklı kaynaklardan çözülen sorular daha çok bilgi kazandırır. Fakat her öğrencinin farklı kaynak alabilecek durumu olamayabilir. Bu aşamada yaygın olarak kullanılan internet ve akıllı telefon devreye girmektedir. İnternet ve telefonla online testlere anında ulaşılabilir. Zaman ve mekan sınırlandırması olmadan test çözebilme imkanı sunar. Farklı kaynakların testlerine online olarak ulaşmak daha ekonomiktir.

11. Sınıf Matematik (İleri Düzey) Online Test İçeriği

İleri düzey matematik dersi haftada 2 saattir. 2 saat içinde öğretmenler ancak konu anlatımlarını ve örnek bazı soruları çözebilir. Örnek sorular genellikle konuları açıklayıcı olur. Çok sayıda soru çözümüne ders saatinde zaman ayırmak mümkün olmaz. Bundan dolayı her öğrencinin test çözümü yapması gerekir. Seçilecek testlerin konularının müfredat programına uygun olmasına dikkat edilmelidir.

Milli Eğitin Bakanlığı bazen derslerin konularında değişiklik yapmaktadır. Bundan dolayı 11. Sınıf Matematik (İleri Düzey) Online Test çöz etkinliğindeki testlerin içeriğine mutlaka bakılmalıdır. Kazanımlar dikkate alınarak hazırlana testler daha faydalı olacaktır. Her konudan olabildiğince fazla çözülen soru öğrenciyi başarıya yaklaştıracaktır.