11.Sınıf Matematik (Temel Düzey) Tekrar Testleri

11. Sınıf Matematik (Temel Düzey) Tekrar Testleri

Eşit ağırlık ve sayısal alan öğrencileri 11. Sınıf Matematik (temel düzey) tekrar testleri ile temellerini sağlam atabilir. Matematik, zincir şeklinde birbirine bağlı konulardan oluşmaktadır. En temelde bulunan konuda eksikler olduğunda diğer konuların anlaşılması zorlaşır. Zincirin halkalarının tam olması gerekir. Zincirin halkalarının tam olması için temel sağlam olmalıdır. 11.sınıfa gelmiş ve üniversite sınavına hazırlanacak öğrenciler matematik temellerini sağlamlaştırmalıdır.

Öğrencilerin bazıları 9 ve 10.sınıfta derslerine sıkı çalışmaz. Üniversite sınavı çok kapsamlıdır. 9.sınıftan 12.sınıf sonuna kadar bütün senelerin konularını kapsar. Üniversite sınavı iki aşamadan oluşur. Birinci aşama Temel Yeterlilik Testi’dir. Bu teste bütün öğrenciler girmek ve geçmek zorundadır. TYT sınavından barajı geçemeyenlerin AYT sınavında başarısı söz konusu olmaz. TYT sınavında en temel matematik konularından sorular çıkar. 11. Sınıf Matematik (Temel Düzey) online test çöz hizmeti kullanılarak temel bilgilere dair soru çözümleri yapılabilir.

11.Sınıf Temel Düzey Matematik Online Testler

Günümüzde öğrencilere sunulan çok büyük imkanlar var. 11. Sınıf Matematik (temel düzey) online test çöz etkinliği sunulan imkanlar arasındadır. Online test hizmeti yer ve zaman sınırlaması olmadan matematik çözebilmeye olanak tanır. Matematik dersinde başarılı olmak için çok çalışılmalıdır. Öğretmenin okulda anlattıkları okulda kalmamalıdır. Başarı için;

·         Okulda anlatılanlar evde mutlaka tekrar edilmeli

·         Öğretmenin çözdüğü sorular anlayarak çözülmeli

·         Varsa ödevler yapılmalı

·         Konunun pekişmesi ve iyice yerleşmesi için düzenli olarak soru çözülmeli.

Soru çözümü denilince belli yaş üzerinin aklına boy boy soru bankaları gelir. Artık günümüzde kitap yerine online testler talep görmekte. Akıllı telefon, tablet veya bilgisayardan her konuyla alakalı çok sayıda teste ulaşılabilir.

11.Sınıf Temel Düzey Matematik Konuları

Üniversite hayali olan her öğrencinin ilk hedefi sınavı kazanmaktır. Sınavın birinci basamağı olan TYT’yi kazanabilmek için temel düzey matematiğin iyi olması gerekir. TYT’de çıkacak 40 soruyu yapabilmek için 11. Sınıf Matematik (temel düzey) tekrar testleri önemsenmelidir. Tekrar testlerin düzenli olarak yapılması üniversite sınavını başarmada çok büyük bir etkiye sahip olacaktır. Tekrar testleri temel düzey matematik konularını içermektedir. 11. sınıf temel düzel matematik dersinin konuları;

·         Sayı kümeleri

·         Bölünebilme

·         Dik üçgen

·         Birinci dereceden denklemler ve eşitsizlikler

·         Bilinçli tüketicinin aritmetiği

·         Çemberin temel elemanları

·         Çemberde açılar

·         Dairenin çevresi ve alanı

4 ünite, 8 konudan oluşan ders toplam 72 saatlik bir zamanı kapsamaktadır.

11.Sınıf Temel Düzey Matematik Soruları

11. sınıf, öğrencilerin üniversite sınavı gerçeğini yavaş yavaş idrak etmeye başladıkları yıldır. 9 ve 10.sınıfta çalışmamış olanlar 11.sınıfta telaşlanmaya başlar. Bu aşamada yapılması gereken telaş etmek değil mantıklı hareket etmektir. Mantık çerçevesinde atılacak adımların başında 11.sınıf dersleri arasında temel düzey matematiğin alınmasıdır. Öğrencilerin bazıları matematikte ciddi anlamda zorlanmaktadır.

Matematiği yapmakta zorlananlar da TYT sınavındaki 40 soru ile muhatap olacak. 40 sorudan en gazla netin çıkarılması iyi bir üniversiteye yerleşmek için önemlidir. Temel düzey matematik, okul başarısından daha çok üniversite sınavı başarısı için lazımdır. TYT temel matematik testine bakıldığında konuların temel düzey matematikle büyük oranda örtüştüğü görülür.

11.Sınıf Temel Düzey Matematik Test Çeşitliliği

Zamane öğrencilerin sınava hazırlanmasına yardımcı olacak çok fazla kaynak vardır. Kaynaklar matbu kitaplar ve online olarak sunulmaktadır. Online sunulan hizmetler, kaynaklara ulaşımı kolaylaştırmaktadır. Sınava hazırlanan öğrenciler için bu büyük bir şanstır. Matematikte başarıyı elde edebilmek için sıkı tutmak gerekir.

Hiçbir zaman gevşemeden çalışmaya devam edilmelidir. Yıl bitip tatile girildiğinde dahi çalışmalar devam etmelidir. Özellikle 11.sınıfın yazı üniversite sınavına hazırlık anlamında çok önemlidir. 11. Sınıf Matematik (temel düzey) tekrar testleri, yaz aylarını boş geçirmek istemeyen öğrenciler için idealdir. Her konuya özel olarak hazırlanan tekrar testleri çözülerek yeni yıla temel oluşturulur.