11.Sınıf Tarih Test Çöz

11. Sınıf Tarih Test Çöz

Başarılı olmak ve yüksek netler çıkabilmek için 11. Sınıf Tarih test çöz faaliyetleri yapılmalıdır. Öğrenciler ikiye ayrılır. Bir kısmı belli bir sistem ve planla ders çalışır. Diğer kısmı ise plansız çalışır. Belli bir program çerçevesinde çalışanlar her zaman kazanır. Plansız olanların kazanma ihtimalleri düşüktür. Lise hayatında belli bir sistemle çalışanlar her yılın dersini o yıl hallederler.

10.sınıftan 11.sınıfa eksik konusu kalmadan geçenler çok şanslıdır. Aynı sistemle çalışarak 11. Sınıf Tarih ders testleri ve diğer derslere ait testleri çözerek yeni yılı da sorunsuz bitireceklerdir. 12.sınıfa geçince sadece son sınıfın konuları ve genel testlerle hız kazanılması kalacaktır. Üniversite sınavında yüksek puan almak ve istediği bölüme yerleşmek düzenli çalışanlar için daha kolay olacaktır.

11. Sınıf Tarih Online Test Çözümü

Tarih sözel bir derstir. Ezberi zayıf olanlar tarih dersini yapamayacağını düşünür. Bu düşünce yanlıştır. Tarih dersinin sözel ağırlıklı olduğu doğrudur. Fakat sadece ezbere dayalı değildir. Ezber için zorlamak yerine 11. Sınıf Tarih test çöz etkinliğine ağırlık verilmesi daha doğru olacaktır. Tarih çalışmalarında konu tekrarı önemlidir. Konu tekrarının kalıcı olması için bol bol test çözülmelidir.

Test seçimleri çalışılan konuyla alakalı olmalıdır. Elinde konuyla alakalı matbu testi olmayanlar asla boş durmamalıdır. Hemen internetin 11. Sınıf Tarih online test çöz hizmetinden yararlanmalıdır. Günümüzde her öğrencinin veya velisinin akıllı telefonu var. Akıllı telefon ve interneti olanlar online testlere çok kolay ulaşım sağlar. Böylece çalışılan konunun hemen ardından çözülen testlerle kalıcılığı artırılır.

Çeşitli Kaynaklardan 11. Sınıf Tarih Testi Çözme

Sözel konular daha çabuk unutulabilir. Unutmayı engellemek için devamlı soru çözülmelidir. Soru çözümü konuları hatırlamayı sağlayacaktır. Her sonuyla konu tekrarı yapılır da denebilir. Üniversiteye ve okul sınavlarına hazırlanan öğrenci tek kaynaktan beslenmemelidir. Çeşitli kaynaklar alınmalıdır. Kaynak çeşitliliği sayesinde farklı soru tarzları görülür. Sınavlarda nasıl soruların geleceği bilinmez. Farklı tarzlar öğrencileri sınava daha iyi hazırlar.

Piyasada çok çeşitli yayınevlerinin kaynakları vardır. Kaynak edinmeye vakti veya durumu olmayanlar 11. Sınıf Tarih online test çöz hizmetinden yararlanabilir. İnternette çeşitli eğitim sitesi 11. Sınıf Tarih dersine dair testler yayınlamaktadır. Yayınlanan testlerin cevapları ve hatta çözümleri dahi yayınlanmaktadır. Soru çözümleri konunun daha iyi öğrenilmesini ve tekrarını sağlar.

11. Sınıf Tarih Dersi Konuları

Sınavlara hazırlık konu endeksli yapılmalıdır. 11. Sınıf Tarih dersine çalışmaya başlamadan önce konuların neler olduğu bilinmelidir. 11. Sınıf Tarih dersi 1.dönem konuları;

·         Değişen dünya dengeleri karşısında Osmanlı siyaseti(1595-1774)

·         Değişim çağında Avrupa ve Osmanlı

·         Uluslararası ilişkilerde denge stratejisi

2.dönem konuları;

·         Uluslararası ilişkilerde denge stratejisi (1774-1914)

·         Devrimler çağında değişen devlet-toplum ilişkileri

·         Sermaye ve emek

·         19. ve 20. Yüzyılda değişen gündelik hayat

Konu bilgisi edindikten sonra motivasyonu yüksek tutarak çalışmaya başlanılmalıdır. Başarabileceğinize inanın ve istekli olun. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından belirlenen kazanımlar doğrultusunda hazırlanan testlerden edinerek çözmeye başlayın.

11. Sınıf Tarih Ders Testleri Çözümü

Sözel ve eşit ağırlık alanından üniversite tercihi yapacaklar 11.sınıfta tarih dersi almaktadır. 11. Sınıf Tarih ders testleri AYT’de çıkacak konulara göre şekillenir. Okul sınavlarında klasik, boşluk doldurma, doğru yanlış ve çoktan seçmeli soru tiplerine yer verilir. Fakat üniversiteye giriş sınavında sadece çoktan seçmeli sorular sorulur. Ders testleri genel olarak AYT baz alınarak hazırlanır.

Üniversite sınavının ikinci aşaması olan AYT’de tarihten sorular vardır. Sosyal Bilimler 1 testinde 10 tane tarih sorusu bulunur. Sosyal bilimler 2 testinde ise 11 tane soru vardır. Bir net binlerce öğrencinin önüne geçmeyi sağlar. Öne geçmek ve daha fazla puan almak için 11. Sınıf Tarih test çöz faaliyetleri düzenli olarak yapılmalıdır. Bir konuyla ilgili çözmek diğer konuyla ilgili test çözmemek çok yanlıştır. Her konudan çok sayıda test çözülmelidir.