12.Sınıf İngilizce Testleri Nasıl Çözülmelidir

12. Sınıf İngilizce Testleri Nasıl Çözülmelidir?

Öğrencilerin sıklıkla dile getirdiği 12. Sınıf İngilizce testleri nasıl çözülmelidir? Sorusunun cevabı ne amaçla sorduklarına bağlı olarak değişir. 12. sınıfta öğrenciler zorunlu olarak yabancı dil ve ikinci yabancı dil almak zorundadırlar. Sorunun kaynağı zorunlu olarak alınan dersin okul sınavlarına hazırlık aşaması olabilir. Sorunun diğer nedeni de YDT yani Yabancı Dil Testine hazırlık olabilir.

Okul sınavlarında öğretmenlerin soruları çeşitlilik arz eder. Klasik, boşluk doldurma, çoktan seçmeli gibi farklı şekillerde sorarlar. Bundan dolayı her çeşit soruya uygun çalışmak gerekir. Okul sınavlarında derste anlatılan ve yapılan uygulamalar doğrultusunda sorular gelir. Okul sınavlarına hazırlanmak biraz daha kolaydır. Fakat YDT sınavı daha zorlayıcıdır. Yabancı Dil Testine hazırlanan dil öğrencileri 12. Sınıf İngilizce test çöz etkinliğini daha fazla yapılmalıdır.

12. Sınıf İngilizce Testleriyle YDS Hazırlık

Üniversitede yabancı dil bölümü okumak isteyen öğrenciler YDS sınavına girmelidir. 12. Sınıf İngilizce test çöz faaliyetleri YDS sınavına hazırlanan öğrencilere ciddi katkı sağlar. Dil sınavından önce öğrencilerin TYT sınavını başarmaları gerekir. TYT sınavında, temel düzeyde matematik, Türkçe, sosyal ve fen bilimlerinden sorular gelir. Baraj olan 180’ni geçenler YDS sınavına girerek tercih yapabilirler.

Yabancı Dil Testi, öğrencilerin dil alanındaki yeterliliğini ölçer. Sınavın amacı yabancı dilde okuduğunu anlayabilmeyi ölçmektir. Anlama becerisinin gelişebilmesi için öğrencilerin gramer ve kelime bilgisine ihtiyaçları vardır. Çalışmaların temelini gramer ve kelime bilgisi oluşturmalıdır. YDT sınavında başarılı olmak için dil çalışmak yeterli değildir. Aynı zamanda temel bilgileri içeren matematik, Türkçe, sosyal ve fen de çalışmak gereklidir.

12. Sınıf İngilizce Test Çeşitliliği

Her öğrenci yetenekleri ve ilgisi doğrultusunda üniversite eğitimi almalıdır. Üniversite eğitimi gelecekteki hayatını ciddi anlamda etkileyecektir. Üniversite sınavı, her gencin hayatında çok önemli bir dönüm noktasıdır. Başarılı olabilmek için çok çalışmak gerekir. 12. Sınıf İngilizce testleri nasıl çözülmelidir? Sorusunu dil sınavında başarılı olmak isteyen öğrenciler sıklıkla dillendirir. Yerleştirme puanı için TYT’nin %40’ı, YDT sınavını %60’ı alınır.

YDT sınavının etkisi çok olduğundan daha dikkatli ve bilinçli çalışmak gerekmektedir. YDT sınavına girecek öğrenciler şu noktalara odaklanmalıdır;

·         Kelime bilgisini genişletmeye

·         Gramer bilgilerinin eksiksiz olmasına

·         Okuduğunu anlamaya

·         Soru çözümünde hızlanmaya

Dört maddenin her biri diğerini etkiler. Bundan dolayı en temel mevzu olan kelime dağarcığının ve gramer bilgisinin geliştirilmesinden başlamak gerekir.

12. Sınıf Online İngilizce Testleri

Sınavda başarılı olmanın en önemli püf noktası kelime dağarcığının geniş olmasıdır. Kelime bilgisi eksik olan öğrenci tek bir kelimeden dolayı soruyu yapamayabilir. Gramer bilgisinin eksiksiz olması durumu değiştirmez. Kelime bilgisini geliştirecek testlere önem verilmelidir. Ayrıca dil öğrencileri boş kaldıklarında sözlük okuma yapabilirler. Sözlük okuma kelime dağarcığını genişletecek önemli bir deneyimdir.

Kelimenin sınırı olmadığından devamlı etkinlik yapmak gerekir. Örneğin filmlerin İngilizce izlenmesi, telefonun dilinin İngilizceye çevrilmesi güzel sonuçlar verebilir. Gramer bilgisinin eksiksiz olması sınav başarısını etkileye ikinci temel husustur. Gramer sorununu çözmenin yolu bol soru çözmekten geçer. Sınavda çıkabilecek ter tarz soru çözülmelidir. Yanlış veya boş bırakılan soruların nedenleri öğrenilmelidir. Yanlış ve boş sorulara odaklanmak öğrenciye daha çok şey öğretir.

12. Sınıf İngilizce Çalışmaları ve Başarı

Ülkemizde genel olarak yapılan sınavların çok büyük bir kısmı çoktan seçmelidir. Çoktan seçmeli soruları yapmak için bir süre verilir. Yani soruları doğru fakat verilen süre içinde çözmek şarttır. Bunu gerçekleştirebilmek için klasik çalışmalar yetersiz kalır. Süreyi etkili kullanabilmek için çok soru çözmek gerekir.

Soru çözümü zamanla soruları daha hızlı anlamaya ve çözmeye yardımcı olacaktır. 12. Sınıf İngilizce testleri nasıl çözülmelidir? Sorusunu soran öğrencilere süre tutmaları tavsiye edilmelidir. Süre tutarak testi bitirmeye odaklanmak gerekir. Çözülen her test süreyi çok daha iyi kullanma yeteneğini geliştirecektir. Böylece YDT sınavında zaman yetmedi sorunu ortadan kaldırılır.