12.Sınıf Matematik (Temel Düzey) Testleri12.Sınıf Matematik (Temel Düzey) Ders Testleri,

12. Sınıf Matematik (Temel Düzey) Ders Testleri

Her liseli gencin hayali güzel bir gelecek kurmaktır. Güzel gelecek iyi bir üniversite ve bölümde okumaktan geçer. İyi bir bölüm kazanabilmek için 12. Sınıf Matematik (temel düzey) ders testleri çözülmelidir. Üniversite sınavları biraz zorlayıcıdır. 9.sınıftan 12.sınıfın sonuna kadar görülen bütün konuları kapsar. Konuların bir kısmı birinci aşamada, kalan kısmı ise ikinci aşamada çıkar.

Sayısal ve eşit ağırlıkla alan bölümlere girmek isteyen öğrenciler matematik dersini çok sıkı tutmalıdır. 9.sınıftan başlayarak hiç sekmeden her yıl düzenli olarak matematik dersi alınır. Çalışmaların hızlandığı son sene geçmiş konuların da tekrar edilmesi gerekir. Matematikte çok ileri olmadığını düşünenler son sınıfta temel düzey matematik dersini alırlar. 12. Sınıf Matematik (temel düzey) test çöz etkinlikleriyle temellerini sağlamlaştırmak isterler.

12. Sınıf Matematik (Temel Düzey) Test Çöz

Matematiği kolayca çözebilmek için temelin sağlam olması gerekir. 12. Sınıf Matematik (temel düzey) test çöz faaliyeti temeli sağlamlaştırmak için idealdir. Malum olduğu üzere üniversite sınavlarının birinci aşaması TYT’dir. TYT’de 40 tane matematik sorusu vardır. 40 sorunun 40’nında temel matematik endeksli olduğunu söyleyebiliriz. İleri düzey matematik konularına TYT sorularında pek rastlanmaz.

Temel Yeterlilik Testi, temel matematik konularını içerse de zorları da vardır. Soruların hepsi zor değildir. Fakat içinde belirleyici sorular vardır. Belirleyici soruları ve daha fazlasını yapabilmek için çalışmalar sırasında çok soru çözmek gerekir. Soru çözümlerine kolaydan başlanmalıdır. Basit testler çalışma motivasyonu sağlar. Basit soruları çözenler daha çok çalışma azmiyle dolarlar.

AYT 12. Sınıf Temel Matematik Testleri

Alan Yeterlilik Testinde öğrenciler tercih yapacakları alanlara uygun testleri çözerler. Sayısal ve eşit ağırlık öğrencileri matematik çözmek zorundadır. Matematik çözmesi gereken ama bu konuda iyi olmayanlar temel matematik eğitimi almalıdır. 12. sınıf matematik (temel düzey) ders testleri AYT sınavına çalışanlar için can simididir. AYT’de toplam 40 matematik sorusu vardır.

40 sorunun 15 tanesi son sınıf matematiğinden gelir. Geri kalanlar diğer sınıfların konularından çıkar. Matematik testinden çok net çıkarabilmenin yolu eksiğin kalmamasıdır. Temel düzey matematik testleri çözülerek konu eksikleri en hızlı şekilde kapatılmaya çalışılır. Ne kadar çok test çözülürse eksikleri o kadar çabuk kapatılır. Testler aynı zamanda okul sınavlarında başarılı olmaya da yardımcı olur.

12. Sınıf Matematik (Temel Düzey) Konuları

Çalışmaya başlamadan önce neye çalışacağını bilmek öğrencilerin odaklanmasını sağlar. 12.sınıf temel matematik dersi haftada 2 saat verilmektedir. 2 saatlik derste şu konular işlenir;

·         Denklem ve eşitsizlikler

·         Üslü ve köklü ifadeler

·         Bilinçli tüketici aritmetiği

·         Veri

·         Veri analizi

·         Ölçme

·         Çevre, alan ve hacim ölçme

·         Katı cisimler

·         Küre ve silindir

Öğretmenler haftalık 2 ders saatinde konuları anlatır. Konu anlatımları çok dikkatli dinlenmelidir. Öğretmenlerin verdiği ipuçları ve tüyolar kesinlikle not edilmelidir. Evde yapılacak tekrarda formüller not edilmeli. Hatta formüller görülebilecek yere asılabilir. Bu aşamadan sonra yapılacak şey çok soru çözmektir. Soru çözümlerinde öğrenciler kendilerine güvenmelidir. Günümüzde öğrencilere sunulan çok güzel imkanlar var. İmkanlar değerlendirilmelidir.

Online 12. Sınıf Matematik (Temel Düzey) Testleri

Toplama, çıkarma, çarpma ve bölmeyi yapabiliyor musunuz? Cevabınız evetse matematik temeliniz var demektir. Üzerine yeni konular ilave etmek sizin çalışmanıza bağlıdır. Teknolojinin imkanları kullanılarak daha çok bilgi daha kısa sürede öğrenilebilir. Eskiden öğrenciler çözemedikleri soruların cevabını öğrenebilmek için ertesi günü beklemek zorundaydı. Günümüzde hemen öğrenme fırsatı vardır.

Online eğitim ve test sitelerinde 12. Sınıf Matematik (temel düzey) ders testleri bulunmakta. Bu testlerin cevap anahtarları ve hatta çözümlerine yer verilmekte. İnteraktif testlerde öğrenciler soru çözümlerine anında ulaşabilmektedir. Boş bırakılan veya yanlış yapılan soruların çözümleri hemen öğrenilebilir. Her öğrenilen çözüm sınavda size bir net kazandırabilir.