3.Sınıf İngilizce Konu Anlatımları, Test Çöz, Ders Testleri

3.Sınıf İngilizce Konu Anlatımları

Yeni bilgiler edinerek dilini geliştirebilmek için öğrencilerin 3. Sınıf İngilizce konu anlatımları üzerinde biraz daha fazla durmaları gerekir. Günümüzde dil öğrenme bir ihtiyaçtır. Eskiden dil öğrenmek tercihe bağlıydı. İsteyen öğrenirdi. Dünyanın adeta küçük bir köy haline gelmesi dil öğrenimini mecbur kıldı. Yabancı diller arasında resmi kurumlarda ve yaygın olarak kullanılan İngilizcedir.

İngilizce dersi okullarımızda yabancı dil dersi olarak verilmektedir. Yabancı dil eğitimine anaokulundan başlanmaktadır. Dil eğitimine ne kadar erken başlanırsa o kadar iyidir. Çünkü çocuklar yabancı dili yetişkinlere oranla çok daha hızlı kavramakta, kelimeleri daha hızlı ezberlemektedir. Her yıl konuların üzerine eklenerek eğitim verilir. 3. Sınıf İngilizce konuları biraz daha genişletilmiştir. 3. Sınıf İngilizce test çöz etkinliği dil öğrenimine çok büyük yardımcıdır.

3. Sınıf İngilizce Ders Testleri

İngilizce ders anlatımı diğer derslerden biraz daha farklıdır. 3. Sınıf İngilizce konu anlatımları üzerine farklı etkinlikler yapılır. Konu anlatımlarında genel bilgilendirme yapılır. İngilizcenin dil bilgisi kuralları verilmesi önemlidir. Kurallar üzerine cümle kurulur. Fakat kelime ezberi kurallar kadar önemli bir yere sahiptir. Bundan dolayı öğretmenler genellikle öğrencilerine seviyelerine uygun kelimeleri verir ve ezberlemelerini ister.

Konu içinde hakim olan kelimelerin ezberlenmesiyle sıra şarkı ve diyalog dinlemelerine gelir. Dinleme sırasında değerlendirme sorularının cevaplandırılması istenir. Şarkı yerine kısa videolar ve filmler de tercih edilebilir. 3. sınıf İngilizce ders testleri konunun daha iyi pekişmesi için kullanılır. Testlerin her bir sorusu yeni bir kelime ve detay öğretir.

3. Sınıf İngilizce Konuları

Öğrencinin ders çalışmaya başlamadan önce kendini motive etmesi başarılı olmasından etkilidir. Motivasyonun sağlanabilmesi için konuların bilinmesi gerekir. 3. sınıf İngilizce test çöz etkinliğinde de konuya göre test seçimi yapılmalıdır. İşlenen, tekrarı yapılan konun testleri çözülmelidir. İşlenmeyen konuların test çözümlerinin yapılması zaman kaybına neden olur. 3. Sınıfta İngilizce dersi haftada 2 saattir. 2 saatlik derste şu konular anlatılır;

·         Tanışma ( Greeting)

·         Ailem  (My Family)

·         Sevdiğim insanlar ( People I Love)

·         Duygular ( Feelings)

·         Oyuncaklar ve oyunlar (Toys and Games)

·         Evim ( My House)

·         Şehrimde (My City)

·         Ulaşım (Transportation)

·         Hava (Weather)

·         Doğa (Nature)

Konular bir yıl içinde 2 döneme yayılarak anlatıldığından konular daha iyi kavranır.

3. Sınıf İngilizce Ders Testleri İçeriği

1 ve 2. Sınıfta İngilizce dersi tanıtılmıştır. Temel kelimeler ezberletilmiştir. 3. Sınıfta ise İngilizce sadece tanıtılmayıp esas anlamda konu anlatımlarına geçilir. Konu anlatımları yapıldığından öğrenciler biraz daha zorlanabilir. Onların zorlandıkları noktada destek olmak için 3. Sınıf İngilizce ders testleri çözümleri yapılır. Her konunun ardından çözülen testlerle çocuklar konuları pekiştirir.

3. Sınıfta çocuklara temel cümle kurma çalışması yoğun olarak yaptırılır. Kurulan cümlelerin doğru telaffuz edilmesi için ayrıca çalışmalar yapılır. İngilizce okuma, yazma, dinleme ve konuşma eksenli öğretilir. Dört temelden birinin eksik olması İngilizce eğitiminin eksik olmasına neden olur. Kelime hazinesinin geliştirilmesi de bu yılın hedefleri arasındadır.

3. Sınıf İngilizce Konu Anlatımları Kapsamı

Bir lisan bir insan, iki lisan iki insan anlayışı ile hareket ettiğimizden çocuklarımıza yabancı dil eğitimi aldırmaktayız. Milli Eğitim Bakanlığı, zorunlu eğitimde her öğrencinin İngilizce öğrenmesini şart koşmaktadır. Hatta lise eğitiminde ikinci yabancı dil seçeneği de sunmaktadır. Çalışma hayatında İngilizce kesinlikle lazımdır. Aynı zamanda günlük hayatta da çok büyük bir ihtiyaçtır.

İnternet kullanımından cihaz kullanımlarına kadar her konuda İngilizceye ihtiyaç vardır. 3. Sınıf İngilizce konu anlatımları sayesinde çocukların ihtiyaç duydukları dil eğitimi verilir. Eğitimi geliştirmek ve ilerletmek kişinin kendine kalmıştır. Daha fazla soru çözümü, film izleme, şarkı dinleme ve kitap okuma İngilizceyi geliştirir.