4.Sınıf İngilizce online test çöz, Test Çöz

4.Sınıf İngilizce Online Test Çöz

Yabancı dil eğitiminde pratik çok önemli olduğundan 4. Sınıf İngilizce online test çöz etkinliğine daha fazla vakit ayrılmalıdır. Yabancı dilde pratik genellikle ana dili yabancı biriyle konuşularak yapılır. Ancak herkes yabancı birini istediği zaman bulamayacağından kendine yeni imkanlar oluşturmalıdır. İmkanlar dairesinde soru çözümleri pratiğin yerini nispeten alabilir.

Günümüzdeki test sorularına bakıldığında çok uzun oldukları görülecektir. 4. Sınıf İngilizce test çöz faaliyetlerindeki soruların büyük bir kısmı karşılıklı konuşmalardan oluşur. Öğrenci diyalogları okurken okuma becerisini geliştirir. Okuduğuna cevap verebilmesi için anlaması gerekir. Anlama becerisini geliştirdikten sonra yazılmış olanlardan doğru olanı seçerek kısmen yazma becerisini de geliştirir. Test çözümüyle yabancı dil eğitiminde geliştirilmesi gereken becerilerin geliştiği gözlenmektedir.

4. Sınıf İngilizce Test Çözmenin Önemi

1, 2 ve 3. sınıflarda İngilizce dersi vardır. Hatta İngilizcenin dünya dili olmasından dolayı anaokullarımızda dahi İngilizce dersi verilmektedir. 4. Sınıf İngilizce online test çöz uygulamasının amacı çok geniştir. İngilizce testlerinin hedeflerini kısaca şöyle sıralayabiliriz;

·         4. Sınıf İngilizce dersinde başarılı olmak. Okul dersinde başarılı olan öğrencilerin dile karşı bir ilgisi olur. Bu ilgi ilerideki hayatında ona başarı getirir.

·         Bir sonraki sene görülecek İngilizce dersinin temellerinin sağlam atılması. İngilizce konuları her yıl birbirine benzer. Detaylar, öğrenilen kelimeler ve dil bilgisi kuralları değişir. Bundan dolayı 4. Sınıf İngilizcesini başarıyla tamamlayan ilerleyen yıllarda zorlanmaz.

·         LGS yani Liseye Geçiş Sınavı için yatırımdır. 4. Sınıf İngilizce test çöz etkinliği aksatılmadan yapılmalıdır. Böylece 8.sınıfta telafi edilmesi gereken 4. Sınıf İngilizce konusu kalmaz.

4. Sınıf İngilizce Konuları

4. Sınıf İngilizce dersinde öğrencilerin çok zorlanmayacağı konular vardır. Konulara ve metin incelemelerine bakıldığında konuşma, dinleme ve yazabilme becerilerini geliştirmeye yönelik olduğu görülecektir. Konuşma, yazma ve dinleme üzerine temellendirilmiş konuları içinde çeşitli metinlere yer verilmektedir. 4. Sınıf öğrencisinin daha çok günlük hayattaki konuşmalarda kullanılan kalıp ifadeleri bilmeye ihtiyacı vardır. Kalıp cümleler öğretilirken yanında da en çok kullanılan kelimeler ezberletilir. Çocuklar İngilizce dersinde öğrendiklerini hemen günlük hayatlarına yansıtabilmektedir.

Filmlerin bazı bölümlerinde 4.Sınıf konularından ifadeler izlettirilebilir. Filmlerdeki ifadeleri anlıyor olmak mutluluklarına mutluluk katar. Yeni bir dili konuşuyor olmak mutlu eder. Bundan dolayı 4. Sınıf öğrencilerinin en fazla sevdikleri dersler arasında İngilizce vardır. Milli Eğitim Bakanlığı’nın açıkladığına göre 4. Sınıf İngilizce konuları şunlardır;

·         Sınıf kuralları- Classroom rules

·         Milliyet- Nationality

·         Çizgi film karakterleri- Cartoon Characters

·         Boş zaman- Free time

·         Günüm- My Day

·         Bilim ve eğlence- Fun with Science

·         Meslekler- Jobs

·         Kıyafetlerim- My Clothes

·         Arkadaşım- My Friends

·         Yiyecek ve içecekler- Food and Drinks

4. Sınıf İngilizce Test İçeriği

İngilizce dünya üzerinde genel geçerliliği en fazla olan dildir. En çok konuşulan ikinci dil olmasına rağmen resmi yazışmalarda, kaynaklarda en çok kullanılan dildir. Meslek hayatında ilerlemek isteyenlerin, akademik kariyer yapmak isteyenlerin İngilizce öğrenmesi şarttır. Dil öğrenimine ne kadar erken başlanırsa o kadar iyidir. Çocuklar dili yetişkinlere oranla daha çabuk kavramaktadır. Bundan dolayı anaokulundan itibaren çocuklara dil eğitimi verilmektedir. 4. Sınıf öğrencileri, İngilizce dersinde biraz daha ilerlemiş konuları görmektedir.

Konular genellikle günlük hayatta lazım olacak içeriklere sahiptir. Örneğin sınıf kuralları, günüm, yiyecek ve içecekler, kıyafetlerim gibi konular aktif olarak günlük hayatta kullanılan konulardır. Öğrenci 4. Sınıf İngilizce online test çöz etkinliğini yaparken aynı zamanda günlük hayatta konuşmalarına hazırlık yapmaktadır. Her bir soru ile tekrar yapılmaktadır. Sorularla yeni kelimeler ve ifadeler öğrenilmektedir. Okul sınavlarında başarı elde edebilmek ve pratik konuşabilmek için çok soru çözülmelidir.