8.Sınıf İngilizce Derslerinde Başarıyı Arttırmanın Yolları, EBA Kazanım Testleri

8.Sınıf İngilizce Derslerinde Başarıyı Arttırmanın Yolları

LGS sınavında gelecek 10 soruya 8. Sınıf İngilizce derslerinde başarıyı artırmanın yolları ile doğru cevap verilebilir.  Yabancı dil eğitimine ülkemizin eğitim sistemi çok önem verir. İngilizce öğrenmek öğrencilerin sosyal ve eğitim hayatları açısından çok değerlidir. Oyun oynamaktan alınan bir cihazın kullanma kılavuzuna kadar her yerde İngilizce ’ye ihtiyaç vardır.

İngilizce dersi anaokulundan itibaren her yıl alınmaktadır. Her yıl görülen yabancı dil dersinin 8. sınıf aşaması sınav başarısı için çok daha önemlidir. LGS sınavında ağırlıklı olarak 8. sınıf konularından olmak üzere 10 tane İngilizce sorusu gelmektedir. Sorulara doğru cevap verebilmek için çok çalışılmalıdır. Çalışmaya en önemli katkıyı 8.Sınıf İngilizce EBA kazanım testleri çözümleri sağlamaktadır.

8. Sınıf İngilizce Dersi Başarı Oranı

Her öğrencinin İngilizce dersine karşı ilgi ve kabiliyeti olmayabilir. Fakat her öğrenci okul dersini ve LGS sınavını başarıyla tamamlamak için çalışmak zorundadır. Kabiliyeti olmayanlar dahi 8. Sınıf İngilizce derslerinde başarıyı artırmanın yolları ile yüksek not alabilir, yüksek netler çıkarabilir. 8.Sınıf LGS sınavlarında hazırlık çalışmalarının yoğun olduğu bir senedir. Bu sene görülen yeni konulara daha fazla zaman ayırmak gerekir.

Daha önceki yıllarda İngilizce dersi mutlaka alındı. Ancak 8. sınıf konuları biraz daha geniş ve zordur. Öğrencilerin 8. Sınıf İngilizcesine daha fazla zaman ayırmaları gerekir. Nasıl olsa yaparım mantığıyla hareket eden öğrencilerin sınav başarıları düşüktür. LGS sınavları İngilizce başarı oranlarının %57 civarında olduğu bilinmektedir. Başaranlar kısmında olmak isteyenler 8.Sınıf İngilizce EBA kazanım testleri ile çalışmayı yoğunlaştırmalıdır. 

8. Sınıf İngilizce Dersini Başarmak

Dünyada hakim olan dillerin başında İngilizce gelir. İlerleyen yıllarda başarı basamaklarını çıkmak isteyenler için İngilizce eğitimi şarttır. Yabancı dil eğitimine erken yaşta başlanmalıdır. Küçük yaştaki çocukların zihni yabancı dile daha açıktır. 8. Sınıf öğrencileri genelde kariyerlerini düşünmezler. Onların düşündüğü şey LGS sınavında daha yüksek net çıkarmak ve iyi bir liseye yerleşmektir. İyi bir lise iyi bir kariyerin başlangıcıdır. İngilizce dersini başarmak ise hepsinin başıdır. İngilizce dersini başarmak için;

·         Ders anlatımları çok dikkatli dinlenilmeli

·         Konular evde tekrar edilmeli. Notlar alınmalı, görülebilecek yere asılmalı

·         Kelime ezberi ve gramer konularının pekiştirilmesi için film izleme, şarkı dinleme gibi etkinlikler yapılmalı

·         Konuların pekiştirilmesi için test çözümleri yapılmalı. Test çözümleri konuların daha kalıcı olmasını ve pekişmesini sağlar.

8.Sınıf Fen Bilimleri Konuları

İngilizce dersinde motivasyonun artırılması başarıyı yükseltecektir. Motivasyon için öğrenciler kendilerine hedef koymalıdır. Başaramadığını düşünenler düşük netlerden oluşan küçük hedeflerle yola çıkmalıdır. Hedefin her gerçekleştirilmesinde net sayısı artırılmalıdır. Hedefte olan ve çalışılması gereken konular şunlardır;

·         Friendship

·         Teen Life

·         In The Kitchen

·         On The Phone

·         The Internet

·         Adventures

·         Tourism

·         Chores

·         Science

·         Natural Forces

LGS sınavı başarısında kelime ve gramer bilgisi çok önemlidir. Gramer bilgisi olup kelimesi eksik olanlar başarıyı yakalayamaz. Aynı durum kelime bilgisi olup grameri eksik olanlar için de geçerlidir. Bundan dolayı çalışmalarda kelime ve gramer bilgisi eşitlenmelidir.

8. Sınıf İngilizce Dersi Başarı Taktikleri

İyi bir liseye yerleşmek ve okul puan ortalamasını yükseltmek isteyenler İngilizce dersini başarmak zorundadır. Başarı için uygulanabilecek taktikler;

·         Neden İngilizce öğrenmek istediğinizi belirleyin

·         Bir plan ve program çıkarın. Günlük kaç saat çalışılacağı, hangi konuların çalışılacağı gibi detaylar çıkarılmalı. Plan çıkarılan detaylara göre yapılmalı.

·         Çalışma ortamını hazırla. Masanın yerinden odanın sıcaklığına, kaynakların hazırlanmasından dikkat dağıtıcı unsurların kaldırılmasına kadar bütün ayrıntılar ayarlanmalı

·         Konuları öğrenmeyi eğlenceli hale getirin. İngilizce şarkı, film ve video gibi eğlenceli etkinlikler yapılabilir.

·         Asla pes etme, yorulduğunda ara ver

·         Pratik yapma gibi 8. Sınıf İngilizce derslerinde başarıyı artırmanın yolları aktivite edilmeli.