8.Sınıf Matematik Konu Anlatımları, online test çöz

8.Sınıf Matematik Konu Anlatımları

LGS sınavında yüksek puan alabilmek için 8. Sınıf Matematik konu anlatımları dikkatli bir şekilde dinlenilmelidir. Matematik, sayısal olmasından dolayı öğrencilerin en fazla korktukları derstir. Korkunun nedeni öğrencilerin zor olduğu konusunda kendilerini şartlamış olmalarından kaynaklanır. Her derste olduğu gibi Matematik dersi de çalışılınca olur. Bazı öğrenciler Matematiği yapma konusunda daha şanslı olabilir.

Çalışan ve öğretmenlerinin söylediklerini uygulayanlar Matematik dersini mutlaka başarırlar. LGS sınavında en büyük oran Matematiğe aittir. Sayısal oturumda toplam 40 soru vardır. 40 sorunun 20 tanesi Matematik, 20 tanesi Fen Bilimleridir. Sorular çoktan seçmelidir. Yüksek netler çıkarabilmek için çalışma aşamasında sıklıkla 8. Sınıf Matematik online test çöz etkinliği yapılmalıdır.

8. Sınıf Matematik Başarısı

Ülkemizdeki en iyi liselerde eğitim almak isteyen öğrenciler LGS sınavına girmek zorundadır. LGS sınavındaki branş başarıları incelenmiştir. Öğrencilerin en az başardıkları dersin Matematik olduğu görülmüştür. Liseye Geçiş Sınavı Matematik başarı ortalaması %40 civarındadır. Başarıyı artırmak isteyenlerin 8.Sınıf Matematik konu anlatımları üzerinde daha fazla durması gerekir. Dersin temeli konu anlatımlarıyla atılacağından hassasiyetle takip edilmelidir.

Sadece konu anlatımlarını dinlemek yeterli değildir. Konu anlatımları sırasında verilen formüller not alınmalıdır. Tüyo olarak vurgulanan noktalar mutlaka notlara eklenmelidir. Sayısal düşünme, hızlı işlem becerilerinin gelişmemiş olması Matematikte zorlanmanın nedenlerindendir. Hızlı işlem ve sayısal düşünmeyi geliştirmek için 8. Sınıf Matematik online test çöz faaliyetlerinden destek alınabilir. Her çözülen soruyla işlem hızına ve düşünme özelliğine ivme kazandırılır.

Öğrenci Endeksli 8. Sınıf Matematik Anlatımları

Öğrencilerin Matematik zekaları ve kabiliyetleri birbirinden farklıdır. Öğrencilerin bazıları ders saati içinde öğretmenin bir kere anlatmasıyla konuyu anlar. Bazı öğrenciler ikinci tekrarı ister. Öğrencilerin bir kısmının ise defalarca anlatıma ihtiyacı vardır. Bir iki kere anlatmayla anlayanlar hemen konu tekrarına ve soru çözümüne başlayabilir.

Defalarca anlatıma ihtiyaç duyanlar ise öncelikle kendilerini tanımalıdırlar. Defalarca dinledikten sonra anladıklarını kabul etmelidirler. Kabullenme neticesinde kendilerine program çıkarmalıdırlar. Çıkarılan programda aynı konun birkaç farklı yerden dinlenmesi mutlaka yer almalıdır. Günümüzdeki online imkanlar bunu mümkün kılmaktadır. İnternetteki eğitim sitelerinden yer alan konu anlatım videoları dinlenerek bu ihtiyaç karşılanabilir. Konu anlaşıldıktan sonra soru çözümlerine geçilmelidir. Konuyu anlamadan soru çözmeye çalışmak boşa kürek çekmekten başka bir şey değildir.

8. Sınıf Matematik Konuları

LGS sınavında Matematik soruları en yüksek kat sayıya sahiptir. Bir Matematik neti 4 puandır. 4 puan gibi yüksek bir puanı alabilmek için pes etmeden azimle çalışılmalıdır. Çalışmaya başlamadan önce her öğrenci kendine bir takvim çıkarmalıdır. Bu takvim okul öğretmenlerinin ders planlarıyla örtüşmelidir. Konu anlatımlarına göre ilerleyecek olan plan aksatılmadan uygulanmalıdır. Programa yerleştirilmesi gereken 8. Sınıf Matematik konuları şunlardır;

·         Çarpanlar ve Katlar

·         Üslü İfadeler

·         Kareköklü İfadeler

·         Veri Analizi

·         Basit Olayların Olma Olasılığı

·         Cebirsel İfadeler ve Özdeşlikler

·         Doğrusal Denklemler

·         Eşitsizlikler

·         Üçgenler

·         Eşlik ve Benzerlik

·         Dönüşüm Geometrisi

·         Geometrik Cisimler

Yeni Nesil 8. Sınıf Matematik Soruları

Eskiden genel sınavlarda sorulan sorularla günümüzdeki sorular arasında dağlar kadar fark var. Eskiden formülleri ve dört işlemi bilenlerin yapabileceği sorular hakimdi. Yeni nesil olarak isimlendirilen sorular çok farklı. Öğrencilerin sadece formülleri ve işlemleri bilmesi yeterli değildir. Soruların metinleri çok uzundur. Öğrencinin dikkatini asla dağıtmamalıdır. Yeni nesil sorular bütün öğrencileri zorlamaktadır. Ancak yaparak başarıyı yakalayanlar çok soru çözenlerdir.

Beynin sorulara alışması için zaman gerekir. 8. Sınıftaki bir öğrencinin zamanı sınırlıdır. Bundan dolayı çok hızlı ve pratik hareket etmesi şarttır. 8. Sınıf Matematik konu anlatımları ile konuyu anlayanlara düşen görev çok soru çözmektir. Sabırlı olunmalıdır. Pes etmek akıldan çıkarılmalıdır. Yapacağına inanan öğrenci kendine farklı kaynaklar edinmelidir. Kaynaklardaki farklı tarzdaki soruları çözerek serilik kazanılmalıdır.