9.Sınıf İngilizce Derslerinde Başarıyı Arttırmanın Yolları, EBA Kazanım Testleri

9.Sınıf İngilizce Derslerinde Başarıyı Arttırmanın Yolları

Yabancı dilleri kavramak diğer derslere göre farklı olduğundan 9. Sınıf İngilizce derslerinde başarıyı artırmanın yolları için farklı teknikler kullanılmalıdır. Lise hayatının her kademesinde İngilizce dersi vardır. Çünkü hayatta başarıyı yakalamak için İngilizce bilmek şarttır. Eskiden İngilizce öğrenmek bir tercihti. Fakat günümüzde yabancı dil bilmeyenin iş bulması çok zordur.

İhtiyaç haline geldiğinden dolayı lisede İngilizce dersi zorunlu olarak verilmektedir. Bir dersi başarmak için onu sevmek gerekir. Neden İngilizce görmek zorundayım? Sorusuna cevap verebilen bir öğrenci İngilizce dersine dört elle sarılır. İngilizce olmadan iş bulamayacağını, kariyer yapamayacağını bilir. Gereksiz bir ders olarak görenlerin başarması ise son derece zordur. Başarmak için kendinizi ikna etmelisiniz.

9. Sınıf İngilizce EBA Kazanım Testleri

9. Sınıf öğrencilerinden ufku geniş olanlar kariyer ve iş imkanları için öneminden dolayı İngilizceye çalışır. Çünkü 9. Sınıfta öğrenilen konular ilerideki konuların temelini oluşturacaktır. O kadar ileriyi düşünemeyenler okul sınavlarından dolayı kendilerini çalışmak zorunda hissederler. 9. Sınıf İngilizce EBA Kazanım testleri okul sınavlarında yüksek not almak isteyenler için çok önemli bir yardımcıdır.

Milli Eğitin Bakanlığı 9. Sınıfta verilecek olan dersleri ve derslerin konularını belirler. Bunu yaparken her öğrencinin elde etmesi gereken kazanımlar dikkate alınır. Konular, kazanımlar endeksli olarak hazırlanır. Anlatımlarda kazanımlar bazlı olmalıdır. Öğrencilerin konuları anlayıp anlamadığı kazanım testleri ile belirlenir. Eksik olan konular uygun zamanlarda tekrar anlatılarak telafi edilir.

9. Sınıf Çalışılacak İngilizce Konuları

Öğrenciler 9. Sınıf İngilizce derslerinde başarıyı artırmanın yolları arayışına girmeden önce konuları öğrenmelidir. Konular, öğrencilerin motive olmasını sağlayacaktır. Başarıyı artırma metotları konuya göre farklılık gösterebilir. Bazı konular gramer ağırlıklı konu çalışmalarıyla başarılırken bazıları yazma, dinleme ve okumayla başarılabilir. 9. Sınıf İngilizce konuları;

·         Studying Abroad

·         My Envıronment

·         Movies

·         Human in Nature

·         Inspıratıonal

·         Brıdgıng Cultures

·         World Heritage

·         Emergency and Health Problems

·         Invıtatıons and Celebratıon

·         Television and Socıal Media

Haftada 4 saat olarak verilen İngilizce dersini çalışan her öğrenci başarabilir. Başarabilmek için istemek ve çaba göstermek şarttır. Yabancı dil eğitiminde dinleme çok önemlidir. İngilizce şarkılar dinlemek, filmler izlemek dilinizi geliştirecektir. Basit animasyonlardan başlayarak zamanla filmlere geçilebilir.

9. Sınıf İngilizce Test İçeriği

İngilizce eğitimi sadece günü değil ilerideki hayatı da etkileyecek bir çalışmadır. Her öğrenci kendini anlatabilecek kadar İngilizce öğrenebilir. Bir lisanın bir insan olduğuna inanmış bir toplumun parçasıyız. Bu anlayışa yakışır bir fert olmak için ikinci hatta üçüncü yabacı dil dahi öğrenilebilir. Liseye kadar gelme başarısını elde etmiş bir kişi kesinlikle İngilizce dersini başarabilir.

İngilizce eğitimi için çok yüksek bir zeka şart değildir. Sabır, azim ve çalışma yeterlidir. 9. Sınıf İngilizce EBA Kazanım Testleri öğrencilerin başarısına yardımcı olmak için hazırlanmıştır. Testler, konu anlatımlarından sonra çözülmelidir. Konu öğrenilmeden asla test çözümlerine geçilmemelidir. Bir iki testte yanlışı çok çıkan asla pes etmemeli sabırla yoluna devam etmelidir.

9. Sınıf İngilizce Başarısı ve Planlı Olmak

Yabancı dil eğitiminde başarıyı yakalamak isteyenler kendilerine bir program yapmalıdır. Hazırlanan programda istisnasız her güne İngilizce çalışma konulmalıdır. Yabancı dil nankördür. Çalışma düzeni bozulduğunda ve ihmal edildiğinde unutmalar başlar. Programa konulması gereken önemli bir husus da kelime ezberidir. Ne kadar çok kelime bilinirse dil o kadar gelişir. Kelime öğrenmede sözlük okuma çok güzel bir yöntemdir.

Çalışma ortamı hazırlanırken her yere İngilizce kelimeler ve ifadeler yazılabilir. Motive edici bir ortam olacaktır. 9.Sınıf İngilizce derslerinde başarıyı artırmanın yolları arasında soru çözmek vardır. Özellikle dil alanından sınava girmeyi düşünenler soru çözümünü asla ihmal etmemelidir. Çok fazla olmasa da her gün aksatılmayacak kadar soru sayısı hedeflenmelidir.